Warszawa da się lubić - dzień 3

Dzień trzeci

Tego dnia słońce ogrzewało uczniów w Łazienkach Królewskich. Wszyscy podziwiali klasycystyczny Pałac na Wodzie, wnętrze Pałacu Myślewickiego, Teatru Królewskiego i Starej Oranżerii, pomnik Fryderyka Chopina i Amfiteatr. Młodzież odpoczywała, rozkoszując się widokami, szukając wiewiórek, pawi i kaczek, jedząc gofry i lody.

Ostatni punkt programu stanowiło zwiedzanie Stadionu PGE Narodowy. Uczniowie mieli zarezerwowaną elitarną „trasę VIP”, dzięki temu znajdowali się w specjalnych lożach, które są wynajmowane VIP-om. Byli m.in. w Loży Kryształowej zaprojektowanej przez Ewę Minge, Loży Platynowej itp. Znajdowali się w pomieszczeniu, z którego dziennikarze komentują mecze. Odwiedzili szatnię piłkarzy, prysznice, miejsce w którym następuje odbudowa mięśni po meczu, salę z której wychodzą piłkarze na mecz, cele więzienne. Siedząc na stadionie, na miejscu za które trzeba zapłacić 1500 zł., uczniowie obserwowali przygotowania do meczu o Puchar Polski. Byli świadkami rozkładania murawy i ćwiczeń policjantów. Po opuszczeniu stadionu wszyscy udali się do autokaru w drogę powrotną.

Podsumowanie

Wyjazd się udał. Uczniowie zobaczyli ważne miejsca, zdobyli nowe informacje i doświadczenia, zintegrowali się, spędzając czas w miłej atmosferze. Wspomnienie pozostaną na długo w ich pamięci.