Wycieczka na Westerplatte

W piękny jesienny dzień 27.09.2018r. klasa VI wraz z opiekunami p. Mirosławą Ziarniewicz i p. Anną Gapską-Palczewską pojechała na wycieczkę na Westerplatte.

Tam  młodzież spotkała się z panem przewodnikiem Arkiem i słuchając jego ciekawych historycznych opowieści zwiedziła cały półwysep. Przy Cmentarzyku Poległych Obrońców Westerplatte uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze. Uroczyście wyrecytowali też wiersz K. I. Gałczyńskiego pt. „ Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” oraz uczcili minutą ciszy bohaterów. Następnie udali się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża. Zwiedzili też zachowane wartownie: Wartownię nr 1, Wartownię nr 3, Placówkę Fort i Placówkę Elektrownię. Po pożegnaniu z panem przewodnikiem młodzież zakupiła pamiątki i pełna wrażeń wróciła do szkoły.