OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA 2023 [FILM]

„Sport to najlepsza droga do pokonania granic” – tymi słowami w ubiegłą sobotę w szkole w Dąbrówce otwarto pierwszą w historii Gminy Tczew - Olimpiadę Przedszkolaka, która objęta została patronatem przez Gminę Tczew. Po wprowadzeniu sztandaru oraz zapaleniu znicza Olimpijskiego zaczęła się rywalizacja pomiędzy czterema drużynami. Zawodnicy startowali w ośmiu konkurencjach zawierających ćwiczenia na równowagę, celność i szybkość. Dzieci z uśmiechami na twarzach dzielnie walczyły o Puchar Wójta Gminy Tczew Krzysztofa Augustyniaka. Do konkurencji tych między innymi należały: bieg sztafetowy, wyścig pająków, sadzenie ziemniaków oraz bieg w workach.

Inicjatorem wydarzenia sportowego był pan Michał Dywelski - nauczyciel wychowania fizycznego w szkole w Dąbrówce.

Publiczność, w większości składająca się z rodzin przedszkolaków, głośno kibicowała i z zachwytem patrzyła na sportowe zmagania swoich najbliższych. Zawody budziły wśród dzieci oraz widowni wielkie emocje. W przerwach pomiędzy konkurencjami grupa dziewczyn ze starszych klas pokazała swoje taneczne talenty.

Na zakończenie I Olimpiady Przedszkolaków Zastępca Wójta Gminy Tczew Katarzyna Beringer-Kusio z ogromną przyjemnością wręczyła wszystkim uczestnikom nagrody oraz puchary.
- „Gratuluję uczestnikom oraz Waszym trenerom. Wielkie brawa dla wszystkich, dzięki którym te zawody znakomicie się udały" – z uśmiechem powiedziała Zastępca Wójta Gminy Tczew.

Czwarte miejsce zajęła drużyna z Lubiszewa Tczewskiego, na trzecim stanęło Turze, drugie natomiast zdobył Miłobądz, a pierwsze miejsce wywalczył zespół z Dąbrówki Tczewskiej.

W rozgrywkach sportowych nie liczy się język, kolor skóry, ale dyscyplina , jedność i cel. Sport wyzwala ducha walki, ale jednocześnie uczy gry fair-play.