Barwienie soli

W środę w grupie Tygrysków została wprowadzona innowacja pedagogiczna pt. „Rozbudzić ciekawość- badania i eksperymenty”.
Głównym założeniem innowacji jest zaspokojenie dziecięcych potrzeb, zachęcenie do kreatywnego myślenia, rozwijanie wyobraźni, a przede wszystkim zachęcenie do czerpania radości płynącej z okrywania czegoś nowego. Jednym ze sposobów zaspokojenia ciekawości dzieci są zabawy badawcze i eksperymenty. Przyczyniają się one do wszechstronnego rozwoju dziecka. Rozwijają umiejętność myślenia przyczynowo - skutkowego, porównywania, planowania własnych działań, poszukiwania oryginalnych pomysłów i rozwiązań, a tym samym poszerzają horyzonty myślowe małych badaczy. Doskonałą i tym samym w pełni obrazującą koncept poprowadzenia niniejszej innowacji jest myśl Konfucjusza:

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż - a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!”