Marsz Pamięci

Dnia 16 września 2022 roku uczniowie klasy 8A i 8B pod opieką p. M. Wojciechowskiej, p. M. Kittowskiej i p. E. Kicińskiej uczestniczyli w Marszu Pamięci, organizowanym co roku w celu upamiętnienia ofiar stalinizmu i hitleryzmu.

Trzeba przyznać, iż ósmoklasiści godnie reprezentowali naszą Szkołę. Uczniowie w galowych strojach, w milczeniu maszerowali spod komina GPEC pod Pomnik Ofiar Reżimów Totalitarnych w Rokitkach. Tam wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali Hymn Państwowy, Hymn Sybiraka oraz pieśń „Boże coś Polskę”. Delegacje złożyły wiązanki i zapaliły symboliczne znicze.

Uroczystość ta, zorganizowana w przeddzień 83 rocznicy napaści sowieckiej na Polskę, stanowiła dla uczniów niezapomnianą lekcję historii.