Warszawa da się lubić - dzień 1

Uczniowie klasy VII b i VI a postanowili zwiedzić stolicę Polski – Warszawę. Wycieczkę zorganizowała pani Małgorzata Wojciechowska. W dniach 20-22.04.2022 r. grupa młodzieży z Turza przebywała w mieście stołecznym pod opieką organizatorki i pani Justyny Aksan.

Dzień pierwszy

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie  stolicy od wejścia do barokowego pałacu króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Przewodnik w czerwonej, sarmackiej czapce prezentował młodzieży obrazy władców Polski, sceny ukazujące ważne wydarzenia historyczne, rzeźby oraz różne pomieszczenia. Największe wrażenie wywarły na uczniach sypialnie króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki.

Następnie wszyscy pojechali do Pałacu Kultury i Nauki. Wjazd na 30. piętro wywołał sporo emocji. Tu, na Tarasie Widokowym, z wysokości 114 m. rozpościerał się niepowtarzalny widok na całe miasto. Młodzież robiła zdjęcia, nakręcała krótkie filmiki, aby zapamiętać panoramę Warszawy.

Kolejnym punktem programu była przejażdżka metrem. Kilkanaście minut spędzono w podziemiu, jadąc w kierunku hotelu. Z hotelu wszyscy udali się do „muzeum sztuki współczesnej” – centrum Złote Tarasy. Każdy miał tu czas dla siebie i wykorzystał go według własnego uznania. Nasi nastolatkowie z torbami zakupów wrócili na nocleg do hotelu.