WYCIECZKA DO GDAŃSKA I NA WESTERPLATTE

Dnia 22 października uczniowie klasy VI A i VI B wraz z wychowawcami, tj. p. K. Gardzielewskim i p. E. Kicińską, wybrali się na wycieczkę do Gdańska.

. Najpierw pan przewodnik zabrał nas na niezapomniany spacer po Starówce, ciekawie przybliżając nam historię najważniejszych zabytków gdańskich. Następnie udaliśmy się na Westerplatte, gdzie zwiedziliśmy najważniejsze punkty obrony i  poznaliśmy nazwiska żołnierzy, broniących naszej Ojczyzny we wrześniu 1939 roku. Potem na kilka minut weszliśmy do tzw. Nowych Koszar, a stamtąd udaliśmy się pod Pomnik Obrońców Wybrzeża, gdzie Alicja Falińska i Dominika Krajnik pięknie wyrecytowały „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K. I. Gałczyńskiego.

Z żalem pożegnaliśmy Westerplatte, skąpane w słońcu. Dzień ten upłynął nam bardzo szybko. Szczęśliwie wróciliśmy do szkoły, bogatsi o nowe doświadczenia i pełni ciekawych informacji na temat walki żołnierzy polskich z Niemcami w 1939 roku.